جوجه مرغ محلی و ماشینی

جوجه مرغ تخمگذار

هدف از پرورش جوجه مرغ تخمگذار همانطور که از شرح این پرنده مشخص است، تولید تخم مرغ می باشد. تولید تخم مرغ ممکنه است جهت خوراک و تغذیه باشد و ممکن است جهت تولید جوجه  و تکثیر نسل باشد.  تولید تخم نطفه دار از دیگر اهداف نگهداری مرغ تخمگذار می باشد.

مرغ های تخمگذار دو دسته تقسیم می شوند

  1. محلی یا رسمی
  2. صنعتی یا ماشینی

جوجه مرغ محلی و رسمی

این نژاد معمولا بصورت سنتی نگهداری می شود . این نژاد معمولا تخم مرغ با پوسته قهوه ای روشن تولیید می کنند این نژاد در 6 ماهگی شروع به تخمگذاری می کند و میانگین در هر سال 200 عدد تخم می گذارد. این دسته از مرغهای تخمگذار پوشیده شده از پر های به رنگ های مختلف هستن و جثه نسبتا بزرگی نسبت به مرغ ماشینی دارد.

مرغهای محلی یا رسمی خود چند گونه مختلف دارند که مهمترین آنها عبارتند از :

جوجه مرغ lsl صنعتی

این نوع مرغ تخمگذار معمولا سفید هستن و رنگ پوست تخم مرغ آنها به رنگ سفید هستن. این نوع مرغها در سال تخم مرغ بیشتری نسبت به نوع محلی تولید می کنند و وزن کمتری می گیرند. ضریب تبدیل دان به تخم مرغ در این مرغها 2/1 می باشد. مرغهای ماشینی تقریبا 5 ماهگی شروع به تخمگذاری می کنند و 16 ماه تخم گذاری مفید دارند. این نوع مرغها تقریبا در پیک تولید 420 عدد معادل 26 کیلو گرم تولید تخم مرغ دارند.

پرورش مرغ ماشینی از پرورش جوجه یک روزه، و با توجه به شرایط با خرید مرغ 3 ماهه یا پولت تخمگذار شروع می شود.

انواع نژاد مرغ تخمگذار ماشینی یا صنعتی

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت تینا طیور البرز با شماره های 09125943167 و 09128637196 و 02644210257 تماس حاصل فرمایید.