فرمول دان بوقلمون

فرمول دان مرغ گوشتی  و دان بوقلمون گوشتی ، جیره غذایی بوقلمون  ، جیره غذایی مرغ گوشتی و آموزش جیره نویسی

در زمینه پرورش مرغ گوشتی و بوقلمون بیوتی تغذیه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد .چرا که  بیشترین  هزینه ، تولید مربوط به خوراک می باشد. از آنجایی که  این موضوع هر نوع صرفه جویی در تهیه دان باعث کاهش هزینه ها در امر تولید می شود لذا باعث افزایش سود خالص خواهد شد.

انواع جیره

مرغ و بوقلمون در سنین مختلف نیاز به جیره غذایی مخصوص دارند.  غذای آنها باید فرمول مناسبی از مواد غذایی و ویتامین ها و مواد معدنی و مغزی باشد.

بعنوان مثال تغذیه جوجه های یک روزه با یکماهه و یا پرنده بالغ فرق دارد. جیره غذایی گله های مولد تخمگذار با گوشتی متفاوت می باشد.

جیره نویسی

فرمول دان مرغ گوشتی و بوقلمون و تهیه خوراک مناسب آنها بسیارحساس می باشد. مواد تشکیل دهنده دان آنها با ترکیب مناسب با یکدیگر مخلوط میشوند  تا مواد مغزی مرغ تامین شود. یک جیره نویسی اشتباه و کمبود مواد لازم  می تواند هزینه ها را افزایش دهد و باعث ضرر و زیان سنگینی برای پرورش دهنده به بار آورد.

در تهیه جیره غذایی، فرمول دان مرغ گوشتی باید از همه منابع غذایی با ارزش بالای غذایی مثل پروتئین، فسفر،کلسیم و مکمل های مجاز و برخی از داروها استفاده نمود.تمام این مواد باید بخوبی با هم ترکیب شوند تا دان یکدست در اختیار طیور قرار بگیرد.

انواع فرم دان

شکل و فرم دان طیور با توجه به سن آنها در سه مدل ساخته می شود:

  • آردی
  • کرامبل
  • پلت

معمولا در جوجه یکروزه از فرم آردی و کرامبل استفاده می شود . برای تهیه دان مرغ گوشتی و بوقلمون ما دان تولیدی شرکت تینا طیور را پیشنهاد میکنیم .

دان ما قابل آزمایش آنالیز در تمام آزمایشگاه های کشور می باشد.

برای مشاهده جیرغ غذایی روی لینک های زیر کلیک کنید.